WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?

WhatsApp, “Google Play” ve “App Store” den indirilen, mesajlaşmaya yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı sms’den ayıran bazı özellikler vardır. Bu özellikler şunlardır; internet ile çalışma, ayrı bir ücret ödememe, yer konumu atabilme, fotoğraf ve video atabilme vb özelliklerdir. WhatsApp iki insan arasındaki konuşmaları barındırdığı için bazı kişiler uygulamanın başkaları tarafından kullanılmasını istemeyebilirler. Bu sebeple WhatsApp ‘ a şifre koymak isteyebilirler. Bu yazımızda WhatsApp ‘ a nasıl şifre konur sorusu a cevap vereceğiz.

WhatsApp’a şifre koymak için indirebileceğiniz bazı uygulamalar var. Bu uygulamayı Android markette bulabilirsiniz. Bu uygulamaların bazılarından bahsetme gerekirse, 1.si: Applock. Bu uygulama ile sadece Whatsapp’a değil istediğiniz diğer uygulamalara da şifre koyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, uygulamayı indirdikten sonra bir şifre belirleyip, şifreli olmasını istediğiniz uygulamaları seçmek. Bir diğer uygulama ise Lock For WhatsApp. Bu uygulama yukarıda bahsettiğimiz Applock uygulamasının bir benzeri. Fakat bu uygulama ile sadece WhatsApp uygulamasına şifre koyabiliyorsunuz. Diğer uygulamaların isimleri ise şöyle; Chat Lock, vb uygulamalar. Yalnız bu uygulamalar İOS işletim sistemli cihazları desteklemiyor. İphone için başka bir şekilde şifre koymalısınız.

WhatsApp Mesajlarımı Nasıl Koruyabilirim?

WhatsApp uygulaması her gün daha fazla güvenli bir hale bürünmekte iken herkesin aklında “acaba WhatsApp mesajlarımı biri okuyabilir mi?” sorusu yer almaktadır. Eğer ki sizlerde WhatsApp mesajlarınızı güvene almak istiyorsanız ve ilerleyen dönemlerde herhangi bir kişinin eline geçmesini engellemek istiyorsanız telefonunuzda hergün yedeklenmekte olan WhatsApp yedeklerini gün gün silmeniz yeterli olacak ve ardından eğer ki telefonunuzda herhangi bir zararlı yazılım mevcut ise bu yazılımları telefonlarınızdan kaldırmanız yeterli olacaktır.

  • WhatsApp yedeklerini kaldırın.
  • Telefonunuzun ana giriş kısmına mutlaka şifre ekleyiniz.
  • WhatsApp mesajlarınızı herhangi bir yere yedeklememeye özen gösterin.
  • Web WhatsApp seçeneğinde oturum açtıysanız buradaki oturumunuzu sonlandırın.

Yorum Yap

Yorumlar
WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak
WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak 29 Ekim 2017
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir?
WhatsApp Hesap Bilgilerimi Paylaş Nedir? 14 Kasım 2017
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim? 17 Kasım 2017
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır? 11 Ocak 2018
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır? 19 Kasım 2017
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak 28 Eylül 2016
Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?
Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim? 03 Kasım 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır? 19 Ekim 2017