Windows 10 Nasıl Yüklerim?

Windows 10 Nasıl Yüklerim?
Merak Ettiklerim

Bilgisayarınıza Windows 10’ u kurarak yeni ve güvenli bir şekilde yüksek bir performans sağlayabilirsiniz. Aslında Windows 10 işletim sisteminin herkes için ücretsiz hale gelmesi birazda Windows 10 geçmesi için biraz teşvik edici oldu. Bu sayede özellikle meraklı bir kesim hemen bilgisayarına yükleyerek denemeye başladı. Fakat bazı kişiler ise otomatik olarak geçiş sağlayamamışlar. Bunun için bizim sitesimizde bizde sizlere Windows 10 için bağlantıları ekledik ve nasıl kurmanız gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalıştır.

Windows 10 işletim sistemi ile hem güzel bir arayüzüne hem de bundan öncekilerdeki gibi eskiye benzer başlat menüsünde kullanabiliyorsunuz.  Windows 10’ da güvenlik artırılmış ve de performans bir tık daha geliştirilmiş bundan da faydalanabilmeniz mümkün olacak.

Aslına bakarsanız son çıkan oyunların neredeyse hepsi Windows 10 destekli çıkıyor ve de yavaş yavaş insanların geçmesi için hazırlıklar yapılıyor aslında şunu söyleyebiliriz oyunlar sayesinde Windows 10’ a geçiş için mecburi bir hal alınıyor.

Windows 10’ a geçmek bilgisayarınızı yükseltmek için birkaç dikkatli olmanız gereken konu vcar sizlere bir şekilde bunlardan da bahsedelim.  İlk önce indirmeniz gereken bir boş alanın 4 GB kadar olması gerekmekte. Çünkü indirilen dosyaların hepsi bu alanı tamamen dolduruyor.  Dilerseniz kendinize bir USB ya da DVD kurulum hazırlayabilirsiniz ancak yine bunda da bu kadar bir alana ihtiyacınızın olduğunu unutmayın.

Microsoft’un uzun zamandır uğraştığı ve nihayetinde geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu Windows 10 inanılmaz derece de rağbet gördü. Google’nin zarar etmesine neden olan Windows 10 geçtiğimiz günlerde açıklamış olduğu verilere göre gerçekten dudak uçuklattı. Windows 7 ve 8 sahiplerine tamamen ücretsiz olan Windows 10’un dünya genelinde toplamda 100 Milyon’dan fazla kullanıcıya sahip olduğu açıklandı.

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar