Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Instagram’da takipçi sayınız ne kadar çoksa hesabınız o kadar tehlikededir. Ya da birileri tarafından çekilemiyorsanız, almanız gereken alternatif yollar hakkında bilgiler vermek isterim. Instagram bana göre ülkemizin en büyük ticaret noktalarından biri olup ticaret ile uğraşan insanların kısa sürede yolunu bulduğu yerlerden biri. Eğer sizlerde ticaret ile uğraşıyorsanız, Instagram’ı sırf para kazanmak, bilgi edinmek, büyük markaları takip edebilmek için kullanın bunun haricinde zaman kaybetmekten başka bir işe yaramayacaktır. Eğer Instagram hesabınız profesyonel bir kişi tarafından çalındıysa, hesabınız çalındıktan sonra sizlere gelecek olan mailler bir işe yarayamacaktır bunun için doğrudan Instagram ile iletişime geçip durumu izah edip hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız durumunda çalınan Instagram hesabınıza geri ulaşabilirsiniz. Ortalama olarak 1-2 hafta boyunca Instagram ile iletişim halinde olmanız durumunda çalınan Instagram hesabınızı geri alma alabilirsiniz, Instagram hesabınızı geri aldıktan sonra güvenlik ayarlarını yapmanız durumunda hesabınızın bir daha başka kişilerin ellerine geçmesini engelleyebilirsiniz. Peki gelelim konumuza, Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?

Instagram İle İletişime Geçin

Instagram ile iletişime geçmeden önce, ilk olarak mail hesabınıza gelmiş olan mailleri kontrol edin eğer ki mail adreslerinde “Bunu Ben Yapmadım” seçeneği varsa ve bu seçenek çalışıyorsa Instagram ile iletişime geçmeden çalınan hesabınızı geri alabilirsiniz. “Bunu ben yapmadım” adresinde sadece şifre değişimi yaparak Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.

Başkasının Eline Geçen Bir Hesabı Bildirin adresine giderek aşağıdaki formda sizler için hazırladığım kısımları doldurunuz ve ardından Instagram’dan gelecek olan cevapları bekleyiniz.

Sizden istenilen formu üst kısımdaki gibi doldurun daha sonrasında Instagram’da tarafından gelecek olan adımları takip ederek sizlere yeni bir şifre sıfırlama bağlantısının gönderilmesini sağlayın.

Instagram Hesabım Çalındı

Instagram ile iletişime geçtikten sonra sizlerin o hesabın gerçek kullanıcısı olduğunu tespit edebilmeleri için sizlere gönderecekleri mailde yer alan kodu bir kağıda yazıp o kodu ve ardından kod ile beraber selfie çekilmeniz gerekmektedir daha sonrasında ise Instagram sizlere şifre sıfırlama bağlantısı gönderecektir.

Kaç Günde Dönüş Yaparlar?

Bu konu hakkında tam bir tarih vermem çok yanlış olacaktır, Instagram’ın size geri dönüş yapması zaman alabilir, ortalama olarak gelen maillere 3-5 gün içerisinde dönüş yapabilmekteler lakin bu durum Ramazan Ayı ile özel tatil günlerine denk geliyorsa yandınız.

İlerleyen günlerde Instagram hesabınızı nasıl güvene alacağınız konusunda bilmeniz gereken birkaç bilgiler paylaşacağım bu bilgiler sayesinde Instagram hesabınızı güvene alıp kimselerin ellerine geçmemelerini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır?
Instagram Hikayeye Gizlice Nasıl Bakılır? 03 Mart 2021
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2020
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?
Instagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? 29 Ağustos 2016
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme 15 Ekim 2021
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? 27 Ağustos 2016
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?
Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır? 11 Mayıs 2017
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma
Instagram ID Bulma ve ID'den Hesap Bulma 27 Aralık 2020
Instagram Taslak Bölümü Nerede?
Instagram Taslak Bölümü Nerede? 28 Kasım 2023