Periscope’de Sohbet Nasıl Gizlenir?

Periscope’de Sohbet Nasıl Gizlenir?
Merak Ettiklerim

Gündelik hayatta fazlaca kullanmış olduğumuz uygulamalar arasında yerini alan Periscope uygulamasında bugün merak edilen konulardan olan sohbet gizleme konusunda değineceğim. Böylelikle sizlerde yapmış olduğunuz yayınlarda sohbeti gizleyerek başkaların yorum yapmasının önüne geçebilirsiniz. İlk etapta bilmeyenler için Periscope nedir? Periscope uygulamasıyla istediğiniz yerden hemen Twitter takipçilerinize ve Periscope tarihçilerinize canlı yayınlar yapabilir ve daha sonrasında bu canlı yayını kalıcı olarak saklayabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin ileri bir şekilde gelişmesinin ardından Twitter’ın uygulaması olan Periscope uygulamasından sonra canlı yayın seçeneği artık Facebook için de geçerli olmuş durumda. Eğer ki sizlerde canlı yayın için başka bir alternatif bir yol arıyorsanız Facebook canlı yayını deneyebilirsiniz. Peki Periscope uygulamasında sohbet nasıl gizlenir? Periscope uygulamasında sohbeti gizlemek için ne yapmalıyım?

Sohbet Nasıl Gizlenir?

Periscope pek çok kişinin görüntülü bir ağ oluşturması ve kitle toplayarak yayın yapmasını sağlayan mobil uygulamadır. Peki, Periscope’de Sohbet Nasıl Gizlenir? Yorum almamak ve genel anlamda bir yayın oluşturmak bakımından bu tür altın fırsatları değerlendirmek gerekli. Çünkü popüler olarak görülmüş tüm kanallara dahil olan trol hesaplar, yayınınızı baltalama amacıyla sizlerin sıkıntı çekmesine neden olabiliyorlar. Engelleme durumu Android cihazlı telefonlarda aktif olarak kullanılıyor. Bunun için yapmanız gereken şey “kullanıcı isminin altında yer alan üç nokta simgesine tıklamak ve daha sonrasında sohbet ekranını gizle” butonuna tıklamaktır. Bu aşamalardan sonra sorunsuzca sohbet ekranı gizlenir ve sizler de dilediğiniz gibi hizmet alma şanslarına sahip olursunuz. 

Periscope Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Periscope üzerinde yapılan maç yayınları tamamen yasaklanmıştır, biri tarafından şikayet edildiğiniz takdirde bir süre içerisinde hesabınıza kısıtlama getirilmektedir.
  • Periscope kullanırken mutlaka herhangi bir wifiye bağlanarak kullanmaya özen gösteriniz, aksi takdirde tam bir internet paketi canavarı olan Periscope uygulaması kısa süre içerisinde mobil internet paketinizi bitirebilir.
  • Periscope uygulaması 2017 yılında Türkiye’de yasaklandığından dolayı faaliyetini Scope uygulaması olarak devam ettirmektedir. Sadece uygulama adını değiştirmiş olup faaliyetini halen sürdürmektedir.
Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar