Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

QR kod, İngilizce karşılığı olan Quick Response kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Quick Response çabuk tepki anlamına gelmektedir. Barkod çizgilerden ve şekillerden oluşan dönüştürülebilir bir resim dosyasıdır. QR Kodu, 2 boyutlu bir barkod resmi gibi düşünebilirsiniz. Bu kodu dijital cihazınızdan okutarak hazırlanmış olan içerik ne ise ona ulaşabiliyorsunuz. Örneğin QR kod sizi bir resme, videoya, bir sanal gerçeklik uygulamasına ya da bir hesaba yönlendirebilir. Günümüzde akıllı telefonların artması ile QR Kodlar sıklıkta kullanılmakta ve çok değişik alanlarda yaygınlaşmaktadır.

Twitter QR Kod Nedir?

Birçok sosyal platformun sisteminde QR kod kullanımına izin vermesinin ardından Twitter’da QR kod özelliğini kullanıma açtı. Bu sayede Twitter kullanıcılarına geniş kitlelere ulaşabilme, kolaylıkla hesaba yönlendirilebilme ve özellikle ticari firmalar için reklam yapabilme olanakları sunmaktadır.

Twitter’da kendi hesabınıza ait QR kod oluşturabilmekte, çıktısını alabilmektesiniz. Ya da dijital olarak QR kodu paylaşabilmektesiniz. QR kodu görenlerin tek yapması gereken şey kodu okutmak. Böylece kodu okutan kişi yönlendirdiğiniz adresten sizi takip edebiliyor. Hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaşabilme imkanı sunması nedeniyle hayli kullanışlı bir özellik olarak karşımıza çıkmakta.

QR Kod Alma – Kodu Taratma

QR Kod Alma ve taratma işlemleri mobil cihaza yüklü Twitter uygulamasının içinden gerçekleştirilebiliyor. Mobil cihaza kurulu olan Twitter uygulamasını açın. Menüyü açarak “QR Kodum” seçeneğine tıklayın. Ekrana hesabınıza ait QR kod gelecektir. İsterseniz ekran görüntüsünü alabilir ya da “Paylaş” butonuna tıklayarak QR kodunuzu başkalarına ulaştırabilirsiniz.

Başkalarına ait olan QR kodu taratmak için, Twitter uygulamasının içinde yer alan QR Kod tarama bölümüne girerek kodu taratın. Kod taranır taranmaz QR kodunu tarattığınız kişinin Twitter hesabı açılacaktır, açılan bölümden “Takip Et”i işaretleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır?
WhatsApp Hesabı Nasıl Çalınır? 11 Ocak 2018
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim?
2 Tane Whatsapp Nasıl Kullanabilirim? 17 Kasım 2017
Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim?
Twitter Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim? 03 Kasım 2017
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?
WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? 23 Ağustos 2016
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır? 11 Eylül 2016
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi?
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi? 13 Aralık 2016
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? 31 Temmuz 2017
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır? 19 Ekim 2017