WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

WhatsApp’ta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlamak

Modern iletişimin bir numaralı kaynağı olmakta olan WhatsApp’ın gelişmeleri bütün hızıyla sürmeye devam etmektedir. En son konum takip etme özelliğini aktif etmiş olan WhatsApp’ta bugün birinin rehberinde kayıtlı olup olmadığınızı öğrenebileceğiniz konusunda bazı ufak püf noktalara değineceğim. WhatsApp uygulaması bilindiği üzerine çok fazla kullanılan uygulamalardan biri olup son zamanların en fazla gelişen uygulamaların en başında yer almaktadır. Instagram’a gelen hikaye özelliği kısa sürede WhatsApp’a geldiğini hepimiz gayet biliyoruz. Yaklaşık 10 aydır WhatsApp’ta geçerliliğini sürdürmekte olan “Hikaye” özelliği sayesinde bir kişinin rehberinde olup olmadığınız konusunda en azından bir fikir üretmiş olabileceksiniz.

WhatsApp hikayeleri 24 saat boyunca yayımlanmakta olan gönderilerdir. Paylaşılan gönderiler birbirinin rehberinde kayıtlı olan kişiler tarafından görüntülenmektedir, yani A kişinin rehberinde B kişisinin numarası yer alacak ve aynı şekilde B kişisinin rehberinde A kişisinin numarası yer alacak. Aksi takdirde paylaşılan hikayeler birbirine ulaşamaz. Peki, bu hikâyeler özelliğini kullanarak rehberinde kayıtlı olup olmadığımızı nasıl anlayabiliriz?

WhatsApp’ta birinin rehberinde kayıtlı olup olmadığınızı hikayeler de anlamak için sizlerin bir hikaye paylaşması yeterli olacaktır. Lakin hikâye paylaşmadan önce mutlaka karşı tarafı kendi rehberinize ekleyiniz ve WhatsApp’a Durum adı altında bir hikaye paylaşmanız yeterli olacaktır. Merak ettiğiniz kişi sizin hikâyenizi açar ise bu durum o kişi sizi rehberine eklemiş anlamına gelmektedir.

Hikaye Paylaşmadan Önce Tavsiyeler

  1. Birinin rehberinde kayıtlı olup olmadığınızı öğrenmek için hikâye paylaşma sıklığını mutlaka arttırınız. Hemen hemen günde 2-3 tane hikâye paylaşmaya özen gösteriniz.
  2. WhatsApp hikayeler de Durum bölümünde hikayenin ufak bir ön izlemesi mevcuttur. Bu ön izlemede dikkat çekebilecek hikâyeler paylaşmaya özen gösterin. Bu durum karşı tarafın ilgisini çekebilir ve hikayenizi açabilir.
  3. Pes etmeyin, eğer ki o kişinin rehberinde numaranız var ise elbet bir gün hikayenizi açacaktır. WhatsApp durumlar (hikayeler) özelliği Instagram’a göre fazla kullanılmasa da eminim birçok kişi belki yanlışlıkla. Belki de merakla birçok kişinin hikayesini ister istemez açmaktadır.

WhatsApp hikayenizi açar ise görüntüleyenler bölümünden o kişiyi görebilirsiniz. Şayet görüntüleyenler listesinde o kişi listede yer alıyor ise bu durum o kişinin rehberinde siz de yer alıyorsunuz anlamına gelmektedir. Bu yazıyı bir takipçinin mail atması üzerine kısaca özetledim, anlamadığınız bir nokta olursa alt kısımdan yorum olarak belirtmeniz durumunda sevinirim.

Yorum Yap

Yorumlar
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
Twitter'da Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? 27 Aralık 2017
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?
Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? 31 Temmuz 2017
GBWhatsApp Nedir?
GBWhatsApp Nedir? 18 Ağustos 2016
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır?
Facebook Geçici Profil Resmi Nasıl Ayarlanır? 19 Ekim 2017
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır?
Snapchat Nasıl Efekt Kullanılır? 11 Eylül 2016
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır? 19 Kasım 2017
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi?
Silinen WhatsApp Açılınca Mesajlar Gider Mi? 13 Aralık 2016
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak
WhatsApp'ta Link İle Grup İsteği Oluşturmak 28 Eylül 2016