10 TB'lık Seagate Diskleri Nasıldır?
06 Ekim 2017

10 TB'lık Seagate Diskleri Nasıldır?

Seagate tarafından yapılan resmi açıklamayla, sabit disk piyasasında rekabeti hızla arttırmaya başladı. 2017 yılına hızla bir giriş yapan sabit disk sektörü devlerinden biri olan Seagate, dört yeni hard disk modelini tanıttı. Ürünlerin tanıtım lansmanlarında dikkat çeken önemli noktalardan biri günlük hayatta kullandığımız bilgisayarlar için BarraCuda modellerine ek olarak çıkan yenilenen SSHD serisi FireCuda diskler.

Seagate sektördeki hızlı yükselişi ve piyasadaki yüksek payını da düşünerek profesyonel kullanıcılar içinde yeni ürünler piyasaya sürdü. Özellikle yüksek boyutlu datalarla çalışan firmalar ve datacenterlar tarafından tercih edilen bir sistem olan NAS depolama sistemlerine özel yeni IronWolf serisi disklerde de bu yıl 10 Terabaytlık modellerleri görülmektedir. Seagate firması bu sene güvenlik firmalarını da unutmamış ve gelişen yüksek çözünürlükle güvenlik kameralarının depolama sorunlarına çözüm yaratacak bir disk geliştirerek, güvenlik kamerası görüntüleme ve güvenlik kamerası video kayıt sistemleri için de özel bir seri hazırladı. Güvenlik kameraları kayıt sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilen SkyHawk sabit disk serisi de artık 10 Terabaytlık modellerle piyasadaki yerini aldı.

Yüksek Kapasite Düşük Hız mı?

10 TB’lık Seagate diskleri piyasaya yüksek kapasite ve güvenlik hedefiyle girdi ancak teknik verileri incelediğimizde sunduğu performanslar şaşırtıcı. Özellikle datacenter ve yüksek boyutlu veri ile çalışan işletmeleri de düşünen Seagate, IronWolf Pro serisinde yıllık 300 Terabayt kullanıcı iş yükü oranı sunarken, Segate Enterprise seri disklerde 550 Terabayt kullanıcı iş yükü oranı sunmakta. Bunlara ek olarak artırılmış ön bellekler ve Seagate Enterprise serisi sabit disklerde 12 Gb/sn SAS bağlantı arayüzüyle yüksek hızlı transfer imkanında müşterilerine sağlıyor. Seagate sitesinde yayınladığı teknik özelliklerde, 10 Terabaytlık kapasiteye sahip tüm serilerde 250MB/s hızla data transferini kullanıcılarına sunuyor.

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

Web Tabanlı Yazılım Nedir?

28 Nisan 2017
CSS initial Nedir? Nasıl Kullanılır?

CSS initial Nedir? Nasıl Kullanılır?

06 Temmuz 2016
Android N Özellikleri Nedir?

Android N Özellikleri Nedir?

09 Ağustos 2017
Site Uzantıları Kaç Tanedir?

Site Uzantıları Kaç Tanedir?

26 Nisan 2017