Instagram Mesajları Bilgisayardan Nasıl Okunur?
20 Ekim 2017

Instagram Mesajları Bilgisayardan Nasıl Okunur?

Instagram kullanıcıların son zamanlarda en çok isteği ise bilgisayardan Instagram mesajlarını okuma isteğidir. Sürekli olarak gelişmeye devam eden Instagram mobil uygulama olmaktan çıkıp bakarsınız bir gün Web üzerinden de birçok özelliğine izin verilir. Şuan için Instagram mesajlarını bilgisayardan okumak mümkün değil lakin alternatif program kullanılarak bilgisayardan mesajlar gönderebilir ve mesajlarınızı yönetebilirsiniz.

Bilgisayarda İnstagram Üzerinden Mesaj Nasıl Gönderilir?

Bilgisayardan İnstagram mesajı gönderebilmek için bilgisayara Bluestack programının yüklenmesi gerekiyor. Bluestack programı bilgisayara Android özelliği gibi bir yazılım uygulaması sağlıyor. Karşıdan yükleme yapıldıktan sonra yazılım yüklenmesi yapılmalıdır. Birkaç dakika bekledikten sonra program kendini yapılandıracaktır. Yapılandırma olduktan sonra hoşgeldiniz ekranında “ok” tıklanarak geçilir. Program kurulduktan sonra Google kimlik bilgilerinin doğrulanmasını isteyecektir. Bu program kurulumu tamamlandıktan sonra tıpkı Android sisteminde olduğu gibi Google Play Store üzerinden Instagram yüklemesi yapılabilir ve bilgisayar üzerinden instagrama erişim sağlanabilir.

Bluestacks programının haricinde bir diğer alternatif program olan programlardan Memu programı ile sizlerde Instagram hesabınızı bilgisayarınızdan yönetebilir ve mesajlarınızı bilgisayardan açabilirsiniz. Memu programının özellikleri sırasıyla şu şekildedir, GPS konumu özelliği mevcuttur, Bilgisayarda Android oyunlarını açmaya yarar, Root modunu kullanma özelliği mevcut yani Rootlu uygulamaları kolaylıkla Memu programıyla kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde çok bilinmese de herkesin tercih etmiş olduğu bir diğer programlardan olan Nox programı sayesinde sizlerde bilgisayarınızdan Instagram mesajlarınızı okuyabilir ve takip edebilirsiniz. Günümüzün en çok kullanılan bu 3 programı sayesinde sizlerde tıpkı telefonda Instagram kullanıyormuş gibi bilgisayarınızda Instagram kullanabileceksiniz.

Instagram Mesajlarını PC’den Okumak İçin

İnstagrama app dışında bilgisayar üzerinden ve akıllı telefonların tarayıcı sayfasından ulaşmak mümkün oluyor. İnstagram mesajlarını bilgisayar üzerinden takip edebilmek için web sayfasını açarak instagram.com adresine girilir. İnstagram kullanıcı bilgileri girilerek İnstagram‘a giriş yapmak yeterli olacaktır. Ancak İnstagram üzerinden direct mesaj gönderimi henüz yapılamıyor. Kısa süre içerisinde birçok yönden geliştirilmekte olan Instagram adresine ilerleyen günlerde DM mesajlarını yönetme özelliği gelmesi beklenmektedir. Lakin şuan için bu özellik mümkün değil, ilerleyen günlerde gelmesi beklenmektedir.

Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram'da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

11 Mayıs 2017
Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Bağış Toplama (Donation) Özelliği Nasıl Kullanılır?

30 Nisan 2020
Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

19 Ocak 2018
Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme

06 Temmuz 2016