Klasik Evler İçin Vazgeçilmez Tekstil Ürünleri
Tanıtımlar

Klasik Evler İçin Vazgeçilmez Tekstil Ürünleri

Her klasik evde bulunması gereken ve olmazsa olmaz olarak kabul edilen belli başlı tekstil ürünleri mevcuttur.

1. Çarşaflar ve Yastık Kılıfları

Farklı renk ve kalitelerde çarşaflar ve yastık kılıfları, klasik bir evin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

2. Yatak Örtüleri ve Battaniyeler

Yaz-kış kullanımda olan ve yatak odalarının görüntüsünü baştan aşağı değiştiren yatak örtüleri ile battaniyeler de klasik bir evde en çok dikkat edilen ev tekstili ürünleri arasında yer alır.

3. Havlular

Kalitesi, dokusu, renkleri ve desenleri ile yüzlerce farklı seçeneğe sahip olan havlular, bir evin olmazsa olmazlarındandır.

4. Kırlentler

Oturma odası, çalışma odası ve salonlarda bulunan koltukları tamamlayan ve renk ile desen seçimi doğrultusunda ortamın ambiyansını direkt olarak etkileyen kırlentler de klasik bir evde büyük önem arz eder.

5. Duş Perdeleri

Banyonun havasını değiştiren ve duş seanslarını daha eğlenceli hale getiren duş perdeleri, klasik bir evde bulunan ev tekstili ürünleri arasında en çok dikkat çekenlerdendir.

6. Halılar

Hem ayakların rahatını hem de gözlerin zevkini yakında etkileyen halılar hem kullanımda hem de yedekte olacak şekilde klasik evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

7. Perdeler

Mobilyalarla güzel bir şekilde kombinlendiği takdirde şahane görüntüler ortaya çıkmasına neden olan tül kumaşlar ve perdeler de klasik evlerde sıkça kullanılan ürünlerdendir.

8. Yatak Koruyucu Alezler

Yatağa serilen çarşafın kaymaması ve stabil durması ile yatağın ömrünün daha çok uzaması gibi işlevler gören yatak koruyucu alezler, klasik bir evde muhakkak mevcuttur.

9. Mutfak Önlükleri

Mutfakta geçirilen süreyi daha da eğlenceli hale getiren mutfak önlükleri, farklı desen ve renk çeşitleri ile her mutfağın vazgeçilmezidir.

10. Ütü Masası Kılıfı

Ütü masasının kullanımı için gerekli olan ütü masası kılıfları, kıyafetlerin ütülendikleri esnada daha stabil bir şekilde durmalarını sağladığı için yanmaz ve yapışmaz olmasına özen gösterilmelidir.

11. Runner Masa Örtüleri

Şık yemeklerin vazgeçilmezi olan Runner masa örtüleri de sık sık misafir ağırlayan ve zarafete önem veren klasik evlerde yer alan tekstil ürünlerindendir.

12. Halı Kaydırmazı

Özellikle çocuk odalarında ve çocukların kayıp düşmelerinin önüne geçmek amacıyla kullanılan halı kaydırmazlarına da klasik evlerde sıklıkla rastlanır.

13. Seccade

Her klasik evde en az bir adet olmak üzere mutlaka bulunan seccadeler, yüzlerce farklı çeşit ve modelde bulunabilir.

14. Başörtüler

Özel günlerde kullanılmak üzere klasik evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan başörtüler; renkleri, desenleri ve süsleri ile adeta göz doldurur.

15. Masa Örtüleri

Dantelli ve düz olabileceği gibi pek çok farklı çeşitte hazırlanabilen masa örtüleri, klasik evlerin olmazsa olmaz tekstil ürünlerindendir.

Kaynak : Sinay.com.tr

Yusuf Kalafat
Yusuf Kalafat

*sanki, benim için özel yaratmış.

Diğer paylaşımlar